جایگزینی استخوان جمجمه با فوم زیست فعال قابل قالب‌گیری (اخبار فوم)

جایگزینی استخوان جمجمه با فوم زیست فعال قابل قالب‌گیری (اخبار فوم)

جایگزینی استخوان جمجمه با فوم زیست فعال قابل قالب‌گیری (اخبار فوم) 1000 921 شرکت تولیدی صنعتی بهین آور (بافوم) شرکت تولیدی صنعتی بهین آور (بافوم)

جایگزینی استخوان جمجمه با فوم زیست فعال قابل قالب‌گیری

محققان موسسه پلی تکنیک Rensselaer آمریکا در حال کار روی فوم جدیدی هستند که می‌تواند جایگزین استخوان آسیب دیده جمجمه؛ به‌دلیل جراحت‌ها، جراحی‌ها و یا نقص‌های مادرزادی شود.

این فوم که یک پلیمر با حافظه شکلی است و با پلی دوپامین زیست فعال پوشش داده شده است، قرار است جایگزینی برای موادی باشد که در حال حاضر برای درمان شکاف جمجمه و فک و صورت استفاده می‌شوند.

هم‌اکنون این شکاف‌ها با پیوند استخوانی که از بدن بیمار مانند مفصل ران برداشته می‌شود پر می‌شود. اما عمل پیوند با این استخوان‌های سخت و انعطاف ناپذیر دشوار است.

این ماده جدید، فوم پلیمری، در معرض محلول نمکی گرم، نرم و منعطف می‌شود؛ بنابراین جراحان می‌توانند آن را متناسب با شکستگی‌های نامنظم جمجه شکل دهند.

پس از قرار گرفتن این فوم در جمجمه، منافذی که به طور خاص آن را پوشانده‌اند، سلول‌های استخوانی را جذب می‌کنند و استخوان‌هایی که به طور طبیعی تولید می‌شوند جایگزین این فوم شده و فوم هم در طول زمان تجزیه می‌شود؛ در حقیقت این فوم به عنوان داربستی عمل می‌کند تا استخوان جدید روی آن رشد کند.

محققان می‌خواهند فرمولاسیون مختلف این فوم را در شرایط آزمایشگاهی آزمایش کنند تا بهترین آن را برای آزمایش‌های پیش بالینی بیشتر ارائه دهند.
این پروژه پنج سال پیش شروع شده است و زیست سازگاری آن با انجام تست‌های اولیه در مدل‌های حیوانی اثبات شده است.

محققان هم‌چنین بیان کردند در صورت حصول نتایج موفقیت آمیز، یک داربست قابل انعطاف استخوانی می‌تواند مصارف گسترده‌ای داشته باشد و از توانایی خود ترمیمی بدن بهره ببرد.

منبع : www.rpi.edu

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
نمایش تمام نظرات
0
پس از مطالعه مطالب دیدگاه خود را بنویسید، سپاسگذاریم.x
()
x
https://baafoam.com/wp-content/themes/movedo-child