تفاوت فوم EPE و فوم EVA

تفاوت فوم EPE و فوم EVA

تفاوت فوم EPE و فوم EVA 1024 1024 Baafoam | بافوم

سفارش محصول فوم EVA

درباره فوم EVA و فوم EPE

انواع مشابه فوم های بسته ی سلولی، پلی اتیلن گسترش یافته (EPE) و فوم اتیلن وینیل استات (EVA)، بخش عمده ای از بازار را در بخش تولید به خود اختصاص می دهد. هر دو دارای ویژگی های بسیار برجسته و در خور توجهی می باشند ، مانند جذب شوک، انعطاف پذیری، عایق حرارتی، و مقاومت در برابر آب. هر دو نیز می توانند با قیمت مناسب تولید شوند و در بیشتر موارد با توجه به عملکردشان همپوشانی دارند. با این وجود، مقایسه یک طرفه ی ویژگی های فیزیکی ذاتی این فوم، تفاوت های بنیادین را نشان می دهند.

 

طول عمر فوم EPE و فوم EVA

یکی از بزرگترین مزایای فوم EVA در برابر فوم EPE,دوام آن است. میانگین تراکم فوم EVA و مقاومت در برابر پارگی و از هم گسستن آن بیش از پنج برابر فوم EPE عادی است. با توجه به ساختار سلولی آن هر دو بسیار نرم و و ضد شوک هستند، اما فوم EVA طول عمر بسیار طولانی تری دارد. طبیعتا این به این معنی است که EVA دارای قیمت بالاتری است.این موضوع EPE را به انتخاب بهتری تبدیل میکند در جایی که قیمت از طول عمر پیشی میگیرد.

 

سفارش محصول فوم پلی اتیلن

انعطاف پذیری فوم EPE و فوم EVA

فوم EVA می تواند نسبت به فوم EPE مقاوم تر باشد، قدرت کششی آن نیز چندین برابر بیشتر است. استحکام در مقابل فشار و طول کشش آن از  ویژگی های بیشتر فوم‌های EVA است که آن را به یک جایگزین عالی و مقرون به صرفه برای لاستیک در برخی موارد استفاده تبدیل کرده است، مانند کف کفش و پد ترامپلین. باوجود قابلیت ارتجاعی نسبتا کم، EPE  به اندازه کافی انعطاف پذیر است و برای بسته بندی محصولات حساس به شوک، کارآمد است.

 

استفاده و نوع کاربرد فوم EPE و فوم EVA

هر دو مواد قابلیت انعطاف پذیری فوق العاده ای را در استفاده از تجهیزات ورزشی و بسته بندی مربوط به عایق صدا و عایق بندی نشان می دهند. فوم EPE در مورد مقرون به صرفه بودن بهتر از دوام عمل میکنند. نمونه هایی از این موارد عبارتند از بسته بندی، پوشش فرش، پوشش چمدان، پنل درب اتومبیل و صندلی های ماشین. از سوی دیگر، فوم EVA، در مواردی کاربرد دارد که در آن استحکام بسیار مهم است . برای نمونه میتوان از وسایلی که برای بستن استخوان شکسته ، تشک های ورزشی، کف های کفش و حمایت های ارتوپدی به کار می رود نام برد.

https://baafoam.com/wp-content/themes/movedo-child