خواص و مزایای فوم‌های EPE و EVA

خواص و مزایای فوم‌های EPE و EVA

خواص و مزایای فوم‌های EPE و EVA 1024 1024 شرکت تولیدی صنعتی بهین آور (بافوم) شرکت تولیدی صنعتی بهین آور (بافوم)

عناوین مطلب

درباره فوم EVA و فوم EPE

انواع مشابه فوم‌های بسته‌ی سلولی، پلی اتیلن گسترش یافته (EPE) و فوم اتیلن وینیل استات ( EVA )، بخش عمده‌ای از بازار را در بخش تولید به خود اختصاص می‌دهد. هر دو دارای مزایای بسیار برجسته و در خور توجهی هستند، مانند جذب شوک، انعطاف‌پذیری، عایق حرارتی، و مقاومت در برابر آب.

هر دو نیز می‌توانند با قیمت مناسب تولید شوند و در بیشتر موارد با توجه به عملکردشان همپوشانی دارند. با این وجود، مقایسه یک طرفه‌ی ویژگی‌های فیزیکی ذاتی این فوم، تفاوت‌های بنیادین را نشان می‌دهند.

طول عمر فوم EPE و فوم EVA

یکی از بزرگ‌ترین مزایای فوم EVA در برابر فوم EPE, دوام آن است.و از مزایای دیگر فوم EVA میانگین تراکم فوم EVA و مقاومت در برابر پارگی و از هم گسستن آن است که بیش از پنج برابر فوم EPE عادی است.

با توجه به ساختار سلولی آن هر دو بسیار نرم و و ضد شوک هستند، اما فوم EVA طول عمر بسیار طولانی‌تری دارد. طبیعتا این به این معنی است که EVA دارای قیمت بالاتری است.

این موضوع EPE را به انتخاب بهتری تبدیل می‌کند در جایی که قیمت از طول عمر پیشی می‌گیرد.

سفارش محصول فوم EVA

انعطاف‌پذیری فوم EPE و فوم EVA

فوم EVA می‌تواند نسبت به فوم EPE مقاوم تر باشد، قدرت کششی آن نیز چندین برابر بیشتر است. استحکام در مقابل فشار و طول کشش آن از  ویژگی های فوم‌های EVA است که آن را به یک جایگزین عالی و مقرون به صرفه برای لاستیک در برخی موارد استفاده تبدیل کرده است، مانند کف کفش و پد ترامپلین. باوجود قابلیت ارتجاعی نسبتا کم، EPE  به اندازه کافی انعطاف پذیر است و برای بسته‌بندی محصولات حساس به شوک، کارآمد است.

استفاده و نوع کاربرد فوم EPE و فوم EVA

هر دو مواد قابلیت انعطاف‌پذیری فوق العاده‌ای را در استفاده از تجهیزات ورزشی و بسته‌بندی مربوط به عایق صدا و عایق‌بندی نشان می‌دهند.

فوم EPE در مورد مقرون‌به‌صرفه بودن بهتر از دوام عمل می‌کنند. نمونه‌هایی از این موارد عبارتند از: بسته‌بندی، پوشش فرش، پوشش چمدان، پنل درب اتومبیل و صندلی‌های ماشین.

از سوی دیگر، فوم EVA، در مواردی کاربرد دارد که در آن استحکام بسیار مهم است. برای نمونه می‌توان از وسایلی که برای بستن استخوان شکسته، تشک‌های ورزشی، کف‌های کفش و حمایت‌های ارتوپدی به کار می‌رود نام برد.

سفارش محصول فوم پلی اتیلن

مطالب پیشنهادی

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
نمایش تمام نظرات
0
پس از مطالعه مطالب دیدگاه خود را بنویسید، سپاسگذاریم.x
()
x
https://baafoam.com/wp-content/themes/movedo-child