فوم و هشدارها

فوم و هشدارها

فوم و هشدارها 900 833 کارخانه فوم بافوم کارخانه فوم بافوم

استفاده درست از فوم

اتیلن وینیل استات یک نوع پلاستیک است و نوعی پلیمر است که استفاده های گوناگونی در صنعت و ساختمان سازی دارد و به دلیل کاربرد های فراوان و گسترده آن باید نکاتی را نیز برای استفاده مفید و بدون خطر در نظر گرفت. سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) اعلام کرده است که EVA در هنگام استفاده در تولید، بسته بندی یا حمل و نقل مواد غذایی بی خطر است و مواد خطرناکی نیستند. با این حال، همانند هر ماده دیگری، برخی اقدامات احتیاطی باید در استفاده از آن رعایت شود.

 

خوردن و استنشاق ناگهانی فوم

خوردن اتیلن وینیل استات (EVA) خطرناک نیست، مگر اینکه شما یکی از مشتقات آن را بخورید که به اندازه کافی بزرگ باشد تا باعث خفگی و یا مشکلات دیگر شود. استنشاق آن تهدیدی به حساب نمی آید. اگر مواد در دمای بالای 400 درجه فارنهایت و بالاتر قرارگیرد، ممکن است گازهایی منتشر کنند که می توانند باعث سوختگی شوند. با این حال، این وضعیت تنها در فرایند تولید نگران کننده است و نه در استفاده در ساخت و ساز.

میزان کنشگری فوم

طبق داده های مواد ایمنی، مواد (MSDS) که توسط تولید کنندگان آن تولید و ارایه گردیده است، EVA به عنوان یک ماده قابل اشتعال مورد توجه قرار نمی‌گیرد . این ماده در دمای بسیار بالا قابلیت اشتعال دارد اگرچه تنها در دمای ۶۴۴ درجه فارنهایت یا بالاتر خود به خود آتش می‌گیرد.

 

نکات مهم در مورد فوم

EVA را در مجاورت با شعله های آتش یا درجه حرارت بسیار بالا قرار ندهید به عنوان مثال، پخت و قرار دادن آن در اجاق گاز، ایده خوبی نیست. EVA شروع به ذوب شدن در دمای 167 درجه فارنهایت، که زیر نقطه جوش آب است می کند این بدین معناست که مقاومت بالایی در برابر حرارت از خود نشان نمیدهد. مهم است که توجه داشته باشید که اشیاء ساخته شده از EVA ممکن است حاوی طیف وسیعی از مواد افزودنی برای اضافه کردن رنگ یا سایر خواص مورد نظر باشد. این مواد افزودنی نیز ممکن است خطرهای مختص به خود را دارا باشند.

 

https://baafoam.com/wp-content/themes/movedo-child