فوم رولر بافوم

فوم رولر

فوم رولر بافوم یک قطعه سبک و استوانه‌ای شکل است که از فوم فشرده ساخته می‌شود.
این وسیله کاربردهای فراوانی در ورزش یوگا از جمله استفاده در حرکات کششی دارد. همچنین استفاده از فوم رولر برای بهبود گرفتگی عضلات و دردهای مزمن نیز موثر است.

علاوه بر اینکه استفاده از فوم رولر به کاهش دردهای موضعی و مزمن عضلانی کمک شایانی می کند، برای افزایش تمرکز و اعتماد به نفس شما نیز موثر است.

نکته ای که بسیار حایز اهمیت طرز استفاده از فوم رولر است. استفاده درست از فوم رولر موجب بهره مندی از فواید مختلف این وسیله می گردد اما استفاده نادرست از آن نیز می تواند با صدماتی همراه باشد. بسیاری این سوال را مطرح می کنند که آیا استفاده از فوم رول خطرناک است یا خیر. باید این نکته را یادآوری کرد که قبل از استفاده حتما باید با طرز استفاده از فوم رولر آشنا شوید. برای شروع آسان ترین راه می تواند تماشای ویدیوهای مربوط به طرز استفاده از فوم رولر، تکنیک ها و حرکات مختلف آن در اقسام گوناگون یوگا می باشد.

استفاده از فوم رولر موجب آب شدن چربی های شکم و زیر شکم می گردد. استفاده از فوم رولر به موجب ریلکس کردن و آرام شدن نقاط مختلف بدن می شود که این امر می تواند تاثیر بسیاری در جهت شادابی و سلامت روان افراد داشته باشد.

انتخاب فوم رولر مناسب با کارکردهای مود نظر شما موضوع مهم دیگری است که باید در هنگام خرید مورد توجه قرار گیرد. در ابتدا می توانید انواع فوم رولر را امتحان کنید تا فوم رولر مورد نظر خود را که با آن راحت هستید را پیدا کنید.

فوم رولر های کوچک تر همواره جای کمتری را اشغال می کنند و حمل آن نیز راحت تر است.

برای شروع، رولر را بر روی نقطه مورد نظر به آرامی حرکت دهید. این حرکت به طور منظم ادامه دهید و به آرامی فشار را بیشتر کنید. از بازوهای خود برای حرکت کمک بگیرید. به طور منظم نفس های عمیق بکشید و آب بنوشید.

به طور منطم حرکات را ادامه دهید تا تاثیر فوم رولر را ببینید.

رنگ‌بندی استاندارد:

ترکیبی از شش رنگ آبی، قرمز، نارنجی، زرد، سبز و بنفش

ابعاد استاندارد:

۳۲٫۵*۳۲٫۵ سانتی‌متر با ضخامت ۱۰ میلی‌متر

امکان تولید در ابعاد و ضخامت‌های مختلف بنا به درخواست مشتری وجود دارد

ضربه‌پذیری بالا جهت ایمن‌سازی سطوح بازی

نرم و سازگار با پوست حساس کودک

مقاوم در برابر مواد شوینده حتی مواد شوینده‌ی اسیدی و شیمیایی

مقاوم در برابر نفوذ آب و رطوبت

امکان جابه‌جایی و قفل شدن از هر طرف

کاملا بهداشتی و ضدباکتری

بسته‌بندی به‌صورت ساک دستی به‌منظور حمل و جابه‌جایی آسان

محرک ذهنی و آموزشی

مهدهای کودک، اتاق‌های بازی

فوم رولر بافوم

فوم رولر یکی از وسایل مورد استفاده در ورزش یوگا است. این وسیله تاثیر زیادی در بهبود دردهای عضلانی و درمان التهاب نقاط مختلف بدن از جمله نقاط آسیب دیده دارد.

این وسیله برای گرم کردن و شروع حرکات ورزشی استفاده می‌شود. مزایای استفاده از این وسیله نسبت به افراد مختلف متفاوت است و اثرات متفاوتی نسبت به هر شخص دارد.

در ادامه به معرفی بیشتر مزایای آن می‌پردازیم.

  1. کاهش درد به وسیله فوم رولر

ورزش با فوم رولر باعث کاهش التهاب و درد های عضلانی می‌شود. همچنین نتایج مقایسه بین افرادی که با این وسیله ورزش می‌کنند و افرادی که از این وسیله استفاده نمی‌کنند شایان توجه است.

افرادی که از این وسیله استفاده می‌کنند رضایت بیشتری از ورزش خود دارند. نتایج آزمایش‌های دیگر هم که بر روی جامعه آماری گسترده‌تری انجام شده نشان‌دهنده تاثیرگزاری این محصول است.

  1. تحرک بیشتر با فوم رولر

این وسیله تاثیر زیادی بر روی افزایش تحرک ورزشکاران دارد و این موضوع سبب افزایش انعطاف پذیری و عملکرد آن‌ها می‌شود.

نتیجه تحقیقات نشان می‌دهد که ورزش با این وسیله بسیار اثر بخش‌تر از ورزش‌های ثابت و حرکاتی است که در آن‌ها ورزشکار در جای خود ثابت و ساکن است.

  1. کاهش چربی با فوم رولر

تحقیقات به عمل آمده نشان می‌دهد که استفاده از این وسیله باعث کاهش مقطعی چربی های بدن می‌شود.

همچنین توصیه می‌شود برای گرفتن نتیجه بهتر از فوم رولر علاوه بر ورزش با آن رژیم غذایی مناسبی را جهت کاهش چربی‌ها اتخاذ نمایید.

  1. بهبود کمر درد با فوم رولر

این وسیله التهاب و درد کمر را به مقدار قابل توجهی کاهش می‌دهد. طرز استفاده از این وسیله اهمیت بسیار زیادی دارد. استفاده نادرست می‌تواند سبب آسیب دیدن نقاط مختلف بدن از جمله نقاطی که این وسیله با آن‌ها تماس دارد، شود.

برای بهبود درد کمر باید از فوم رولر به صورت عمودی استفاده کنید. بعد از قرار دادن آن به صورت درست به آرامی کمر و پشت خود را بر روی آن حرکت دهید.

  1. آرامش با فوم رولر

استفاده منظم از این وسیله باعث ایجاد آرامش می‌شود.

ورزش با فوم رولر درد نقاط مختلف از جمله کمر را تسکین می‌دهد. تسکین درد خود باعث ایجاد آرامش در بدن می‌شود. همچنین استفاده از این وسیله باعث آرام کردن دردهای عضلانی می‌شود و اجازه می‌دهد که عضلات بدن به درستی استراحت کنند.

طرز استفاده از فوم رولر

بسیاری از افراد این پرسش را مطرح می‌کنند که آیا استفاده از فوم رولر بی خطر است و می‌توان تحت هر شرایطی از آن استفاده نمود؟

پاسخ به این سوال از اهمیت بالایی برخوردار است.

ورزش با این قطعه فومی به طور کلی خطری برای ورزشکاران ندارد. همچنین استفاده از آن ضرر و یا آسیبی نیز به همراه نخواهد داشت. اما باید چند نکته بسیار مهم را در مورد آن باید رعایت کنید.

از حرکت دادن این محصول بر روی قسمت‌هایی که دچار شکستگی هستند خودداری کنید. برای استفاده در صورت آسیب‌دیدگی حتما با پزشک خود مشورت نمایید.

استفاده از فوم رولر می‌تواند دردهای ناشی از زایمان را کاهش دهد. اما برای استفاده از آن حتما چه در دوران حاملگی و چه بعد از آن با پزشک خود مشورت نمایید.

انتخاب فوم رولر مناسب

این وسیله به طور کلی به شکل استوانه تولید می‌شود و از فوم با دانسیته بالا در آن استفاده شده است.

اما با این وجود شما می توانید این وسیله را در دانسیته (چگالی) مختلف، درجه سختی متفاوت و در اندازه‌های متنوع تهیه نمایید. ممکن است انتخاب صحیح و متناسب برای شما زمان‌بر باشد. قبل از خرید فوم رولر آن‌ها را امتحان کنید تا محصول مورد نظر خود را بیابید.

می توانید از بین 3 نمونه‌ی ساده، برجسته و دندانه دار یکی را انتخاب کنید.

نمونه ساده آن دارای سطحی صاف است که برای افرادی که تازه قصد ورزش کردن دارند مناسب است. این نمونه دارای قیمت پایین‌تر نسبت به سایرین است.

نمونه برجسته آن دارای خطوطی بر روی سطح آن است که تماس عمیق‌تری را با عضلات بدن برقرار می‌کند و سبب کاهش التهاب و تسکین دردهای عضلانی می‌شود.

نمونه دندانه دار آن هم مشابه نمونه برجسته است و نسبت به نمونه برجسته تماس بیشتری با نقاط مختلف برقرار می‌کند.

https://baafoam.com/wp-content/themes/movedo-child